Imprezy towarzyszące

Uroczysta Ceremonia Otwarcia XIII Zjazdu Polskiego Towarzystwa Nadciśnienia Tętniczego

Czwartek, 18 października 2012 roku

Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego

Kraków, ul. Krupnicza 33

 

W programie m.in.:

Wykład inauguracyjny

„Długość i jakość życia w nadciśnieniu tętniczym.” 

- Prof. dr hab. n. med. Kalina Kawecka-Jaszcz

 

Koncert Piwnicy pod Baranami

Autorski program Artystów i Sympatyków Piwnicy Pod Baranami, który poprowadzi Pan Rafał Jędrzejczyk, który ponad wszelką wątpliwość należy do najbardziej utalentowanych polskich aktorów oraz konferansjerów, którzy swój zawód wykonują z powodzeniem już od wielu lat.

W koncercie  udział weźmie wielu znakomitych  artystów: Alosza Awdiejew, Tamara Kalinowska, Piotr Kubowicz, Tadeusz Kwinta, Miki Obłoński, Aleksandra Maurer, Agata Ślazyk, Renata Świerczyńska, Mieczysław Święcicki, Leszek Wójtowicz

 

 

Spotkanie Towarzyskie w Operze Krakowskiej

Piątek, 19 października 2012 roku
"Opera Krakowska" w Krakowie
Kraków,  ul. Lubicz 48
 

Spotkanie będzie połączone z bankietem.

Opera Traviata - "Opowieść o miłości i śmierci"

Kompozytor:  Giuseppe Verdi

Reżyser i inscenizator Krzysztof Nazar
Opera w 3 aktach

"Traviata" to historia o upadłej kobiecie, luksusowej paryskiej kurtyzanie i jej zbawieniu poprzez ofiarę miłości i śmierci. Krzysztof Nazar pomija historyczny kostium i społeczny kontekst opowieści, skupiając się na psychologii bohaterów, ich emocjach i motywacjach. W jego interpretacji Violetta Valéry staje przed faktem śmiertelnej choroby i nieuchronności końca życia. Pozbawiona złudzeń decyduje maksymalnie wykorzystać pozostały czas. Ale właśnie wtedy spotyka na drodze prawdziwą miłość, a z nią wartości, zmieniające jej dotychczasowe widzenie świata i ludzi. Spektakl rozważa temat miłości, naznaczonej odchodzeniem, pokazuje siłę charakteru człowieka i jego walkę ze strachem przed śmiercią, opowiada o poświęceniu i samotności, o postawach i wyborach, przed którymi stajemy niezależnie od epoki czy miejsca.

Szczegóły http://www.opera.krakow.pl/?id=188&sid=133&tid=162

 

 

Wstęp tylko za okazaniem biletu wstępu.